Hakkımızda

Home

DAAD Türkiye

DAAD-Bilgi ve Danışma Merkezi Ankara

Yetkili Müdür: Bayan Sarah Schackert 

Atatürk Bulvarı No 141

Bulvar Palas İş Merkezi B-Blok No. 96/97
06640 Bakanlıklar - Ankara

Tel: +90 312 419 35 54
Fax: +90 312 419 35 68
E-Mail: ankara@daad-turkiye.org 

http://ic.daad.de/ankara

DAAD-Bilgi ve Danışma Merkezi Istanbul

Yetkili Müdür: Bayan Dr. Wiebke Bachmann

 

Sıraselviler Cad. 78 /4
34433 Cihangir/Istanbul

Tel: +90 212 249 34 62
Fax: +90 212 249 34 64
E-Mail: istanbul@daad-turkiye.org 
WWW: http://www.daad-istanbul.com/


Türkiye'de görev yapan DAAD Okutmanları :

●  Sarah Schackert

Ankara Üniversitesi
Dil Tarih Coğrafya Fakültesi
Alman Dili ve Edebiyati Anabilim Dalı
c/o DAAD Informationszentrum (IC) Ankara
Alman Kültür Merkezi
Atatürk Bulvarı 131
TR-06640 Bakanlıklar–Ankara
E-Mail:  ankara@daad-turkiye.org 

 

●  Dr. Wiebke Bachmann

Marmara Üniversitesi 
Atatürk Eğitim Fakültesi
Alman Dili Eğitim Bölümü
TR-81040 Ziverbey Kadıköy-İstanbul
E-Mail:  Info@daad-istanbul.com

●  Andreas Volk

Middle East Technical University/
Orta Dogu Teknik Üniversitesi
School of Foreign Languages (YDYO)
Modern Diller Bölümü
M.M. 3, Kat, oda 312
TR-06531 Ankara
E-Mail: avolk@metu.edu.tr 

●  Katharina Schütze

Hacettepe Üniversitesi
Yabancı Diller Yüksekokulu
Almanca Hazırlık Birimi
TR-06800 Beytepe-Ankara
E-Mail: katharina_schuetze@web.de

●  Dr. Yasemin Dayioglu-Yücel

Istanbul Üniversitesi
Edebiyat Fakültesi
Alman Dili ve Edebiyatı 
TR-34459 Laleli-İstanbul
E-Mail:  

ydayioglu@gmail.com

●  Constanze Eichler

Ege Üniversitesi
Edebiyat Fakültesi
Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü
TR-Bornova-İzmir
E-Mail:  constanze.eichler@googlemail.com

●  Dunja Schula 

Çukurova Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Alman Dili Eğitim Bölümü
TR-01330 Balcalı/Adana
E-Mail: dunja.schula@hotmail.de  

●  N.N.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 

Dış İlişkiler / Erasmus Ofisi

Rektörlük

KTÜ Kampüsü/ 61080Trabzon

Tel:        +90  462 377 37 97                                               

Faks:      +90 462 325 32 32 

E-mail: 

●   Nilüfer Köker, LL.M.

Istanbul Kültür Üniversitesi
Hukuk Fakültesi

Şirinevler Yerleşkesi

TR-34191 Bahçelievler
E-Mail: koeker.daad@gmail.com

●  Kathleen Oehmichen 

Uludağ Üniversitesi
Görükle Kampüsü
Eğitim Fakültesi 
Almanca Öğretmenliği Bölümü
TR-16059 Nilüfer-Bursa 
E-Mail:  kathleen.oehmichen@gmail.com

●  Daniel Max Gallman 

Atatürk Üniversitesi
Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
TR-25240 Erzurum
E-Mail: danielgallmann@yahoo.de

●  Dr. Peter Widmann

Istanbul Bilgi Üniversitesi
Inönü Caddesi No. 28
Kustepe
TR-34387 Sisli-Istanbul
E-Mail:  pwid@gmx.de


Ursula Schütz M.A.    

Anadolu Üniversitesi
Eğitim Fakültesi  
Almanca Öğretmenliği Bölümü    
Yunusemre Kampüsü  
TR-26470 Tepebaşı-Eskişehir  
E-Mail:   utschutz@anadolu.edu.tr

● Dr. Birgit Giloy

Akdeniz Üniversitesi
Edebiyat Fakültesi  
Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü     
Dumlupınar Bulvarı 
TR-07058 Kampus / Antalya  
E-Mail:   drgiloy@yahoo.de